Światłowód to najlepszy – bo najszybszy – sposób na połączenie kablowe. Dzięki niemu możesz transmitować dane na bardzo dużą odległość z błyskawiczną prędkością. Spokojnie połączysz się z Azją czy USA, a w dodatku bezstratnie. Dlaczego ta technologia jest taka dobra?

Szybki Internet zapewni Ci 3S – Śląskie Sieci Światłowodowe

Jeśli chcesz mieć bardzo szybki Internet, rozwiązanie jest tylko jedno – światłowód. Obecnie tylko ta technologia zapewni Ci najszybsze połączenie ze światem. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z Internetu, aby w sprawny sposób przerzucać dane firmowe, zadbaj o ich bezpieczeństwo. Jednym z rozwiązań jest data center, które jest znacznie bezpieczniejsze od domowego serwera.

Jak działa światłowodowy Internet?

Już miliony Polaków mają możliwość korzystania z Internetu z prędkością światła. Nie każdy może jednak z niego korzystać – potrzebne są specjalne instalacje kablowe, polegające na połączeniu danego lokalu z centralą. To rozwiązanie ma nazwę Fiber To the Home i o ile nie jest jeszcze dostępne dla wszystkich, to rozwój technologii nie budzi złudzeń – z każdym rokiem coraz więcej obszarów jest nim obejmowane.

Podstawowa zasada działania światłowodu to przesyłanie danych za pomocą światła. Kabel światłowodowy składa się z przezroczystego włókna światłowodowego, który jest bardzo cienki – co pomaga przy zgrabnej instalacji łącza w domu.

Dlaczego mam wybrać światłowód?

Jeśli Twoja codzienna praca wymaga ściągania i umieszczania dużej ilości plików w Internecie, lubisz oglądać telewizję internetową lub jesteś zapalonym graczem – Internet światłowodowy to rozwiązanie dla Ciebie. Pobierzesz dane znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnego połączenia kablowego. Ponadto, światłowód posiada niski ping, co umożliwia komfortowe granie bez lagów. Także filmy i seriale będziesz w stanie oglądać bez buforowania, z najwyższą dostępną prędkością.

Posiadanie dostępu do Internetu z bardzo szybką prędkością pozwala na komfortową pracę oraz relaks. Ceny nie są wysokie – w porównaniu z prędkością, na którą pozwala ta technologia, koszt połączenia światłowodowego jest bardzo odpowiedni. Zazwyczaj wynosi podobnie jak standardowe połączenie kablowe, jednak ma o wiele szybszą prędkość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *